Sushil Modi نامزدها را برای نظر سنجی Bihar Rajya Sabha ثبت می کند

توسط: PTI | دهلی نو |

به روز شده: 2 دسامبر 2020 4:16:01 بعد از ظهر

پاتنا: سوشیل کومار مودی ، معاون سابق مدیر CM ، علامت پیروزی را با نیتش کومار ، وزیر ارشد بهار ، پس از ثبت اسناد نامزدی خود برای راجیا سبها به عنوان یک کاندیدای NDA ، در پاتنا ، چهارشنبه ، دسامبر ، چشمک می زند. 2 ، 2020. (عکس PTI) (PTI02-12-202020_000057A)

سوشیل کومار مودی رهبر پیشکسوت BJP روز چهارشنبه اسناد نامزدی خود را برای انتخاب میان دوره ای به کرسی راجا صبا در بیهار که با کشته شدن وزیر اتحادیه رام ویلاس پاسوان ضروری شده است.

مودی مقالات نامزدی خود را در دبیرخانه Vidhan Sabha با حضور جمعی از رهبران NDA حاکم ثبت کرد ، از جمله برجسته ترین آنها وزیر ارشد ، Nitish Kumar ، که بیش از یک دهه معاون وی بود ، گزارش بسیار خوبی را به اشتراک گذاشت افسانه در محافل سیاسی ایالات

“من به اینجا آمده ام تا به همکار سابق خود تبریک بگویم. او در حال حاضر MLC است و سابقاً عضو Lok بوده است
Sabha و یک MLA قبل از آن. کومار با لبخند به خبرنگاران گفت ، با انتخاب خود به راجا صبا تمایز عضویت در هر دو مجلس پارلمان و مجلس قانونگذاری ایالت را تشخیص خواهد داد.

کومار که در چهارمین دوره تصدی مسئولیت خود که چهارمین قانونگذار BJP است ، تار کیشور پراساد و رنو دوی را به عنوان معاونان خود در اختیار دارد.
ماه ، با کمال میل اظهار داشت که او مودی را در کنار خود ترجیح می دهد “اما این تصمیم حزب او (BJP) است”.

“آرزوی ما برای همه شناخته شده است. اما ، اکنون که آنها می خواهند او را به مرکز منتقل کنند ، ما امیدواریم که در سمت جدید او به خدمت به بحار ادامه دهد. “، رئیس جمهور JD (U) در سخنان محرمانه ای گفت که اعتبار گمانه زنی ها درباره احتمال مودی را تأیید می کند در شورای وزرای اتحادیه.

سوشیل مودی از رهبری مرکزی BJP و همچنین متحدان NDA برای پشتیبانی آنها تشکر کرد. پیش از این ، مودی که تلاش های جدی وی در برجسته کردن کلاهبرداری علوفه ای باعث شهرت وی در بیهار در دهه 1990 بود ، زمانی که BJP هنوز در تلاش بود تا در سیاست های این کشور اثری ایجاد کند ، از دفتر حزب در بیرچند بازدید کرد

پاتل مارگ و مورد استقبال شدید قرار گرفت. در دبیرخانه ویدان سبها ، علاوه بر کومار و رهبران ارشد BJP ، افراد حاضر شامل وزیر ارشد سابق جیتان رام منجی و وزیر امور خارجه موکش صهنی بودند که به ترتیب رئیس هندوستانی عوام مورچا (HAM) و حزب ویکاسیل اینسائان (VIP) ، اعضای کوچک تر NDA هستند. .

رهبران با اطمینان از اینکه مودی با اکشن اکثریت در مجمع 243 نفره از مودی عبور می کند ، علامت پیروزی را برافروختند. اگر اتحاد بزرگ مخالف نتواند تا آخرین تاریخ ثبت نام نامزدها در روز پنجشنبه کاندیدایی ارائه دهد ، ممکن است مودی در تاریخ 7 دسامبر هنگامی که انتصاب نامزدها به پایان می رسد بدون هیچ گونه رقیبی انتخاب شود.

رای گیری و شمارش آرا در 14 دسامبر برنامه ریزی شده است. ائتلاف مخالف ، به ویژه بزرگترین تشکیل دهنده آن RJD ، که در انتهای حملات مودی به لالو پراساد و خانواده اش قرار داشته است ، هنگام اعلام نامزدی توسط BJP با واکنش قابل پیش بینی واکنش نشان داده بود. .

این حزب به دلیل “خناس” علیه پسر او “پیراگ” که اکنون ریاست حزب را بر عهده دارد و در مجمع اخیراً برگزار شده توسط NDA ، دندان خود را از صندلی رد کرده بود ، به حزب “لوک جانشکتی” تأسیس شد ، که توسط مرحوم پاسوان تأسیس شده بود ، منصرف شد.
انتخابات با انفرادی.

RJD همچنین پیشنهاد کرده بود که اگر LJP خواستار رینا پسوان ، همسر وزیر فقید شود ، حمایت کند. با این حال ، چراگ روز سه شنبه هنگامی که به خبرنگاران گفت به طور قاطع حزب خود را از دور رقابت رد کرد “من از حرکت انجام شده توسط RJD و توجهی که آنها برای ما نشان داده اند قدردانی می کنم. اما مادرم از حالا علاقه ای به ورود به سیاست ندارد. “

پاسوان دوباره اظهارات خود را تکرار کرد: “این کرسی در اصل متعلق به BJP بود. پس از مرگ پدر من ، تصمیم گیری در اختیار حزب است ».

قابل ذکر است که پاسوان سال گذشته از کرسی ای که پس از انتخاب همکار کابینه وی راوی شانکار پراساد از کرسی پتنا صاحب لوک سبها خالی مانده بود به مجلس اعلی انتخاب شد.

وقتی س askedال شد که آیا LJP ، که یک عضو در مجمع دارد ، از مودی در نظر سنجی حمایت می کند ، 37 ساله
پاسخ داد “چرا که نه”.

رئیس LJP جوان ، که در حملات خود به رئیس JD (U) بی امان بوده ، اما نسبت به BJP و نخست وزیر نارندرا مودی وفاداری خود را اعلام کرده است ، گزارش شده است که منتظر نامزد شدن در شورای وزرای اتحادیه است که در آن حزب وی بدون هیچ گونه نمایندگی باقی مانده است. .

این حزب که دارای شش نماینده در لوک سبها است ، امیدوار است که از زمان به رهبری حزب BJP پذیرفته شود.
هیچ متحدی ، به استثنای Ramdas Athawale از RPI مستقر در ماهاراشترا ، اکنون در شورای وزیران اتحادیه باقی نمانده است.

BJP از اکثریت بیرحمانه در لوک سبها برخوردار است اما گفته می شود که نگران خروج های اخیر از NDA ، متحدان قدرتمند منطقه ای مانند شیو سنا ، آکالی دال و حزب تلوگو دسام نیستند که سیگنال های اشتباه ارسال می کنند.

? Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار هند ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.