Ghosi Vidhan Sabha Chunav نتیجه 2020 ، برنده ، نایب قهرمان ، اخبار و به روز رسانی ها

توسط: میز انتخاب | پتنا |

10 نوامبر 2020 ، ساعت 12:43:46 صبح

نتیجه انتخابات Ghosi ، نتیجه انتخابات Ghosi 2020 ، Ghosi Vidhan Sabha Chunav نتیجه 2020نتایج انتخابات غوسی 2020: 243 کرسی مجمع در بهار وجود دارد.

نتایج انتخابات مجمع Ghosi (Bihar) 2020: در آخرین انتخابات مجمع ، کریشان ناندان پراساد ورما از JD (U) کرسی را به دست آورد. نیتیش کومار به دنبال چهارمین دوره ریاست وزیر بحار مهم سیاسی است. انتخابات بیهار به عنوان همه پرسی درباره نیتیش کومار و شعار وی برای سوشان یا حکمرانی خوب تلقی می شود. در آخرین انتخابات مجمع که JD (U) نیتیش با رقیب فعلی RJD جنگ کرده بود ، حزب وی 71 کرسی به دست آورد.

زنده: نتیجه انتخابات بهار 2020

وی با 80 کرسی RJD دولت را در این ایالت تشکیل داد. اما اتحاد خیلی دوام نیاورد و نیتیش از ائتلاف خارج شد. BJP از او حمایت کرد و او دوباره به قدرت بازگشت و دولت NDA را رهبری کرد.

در این انتخابات مجمع ، LJP Chirag Paswan دیگر بخشی از NDA نیست. در واقع ، Paswan junior یک سری حملات را علیه Nitish انجام داده است. چراغ گفته است که وی نامزدهای LJP را در برابر رقیبان JD (U) قرار خواهد داد.

JD (U) Nitish 122 کرسی و BJP 121 رقابت خواهد کرد ، در حالی که سایر شرکای اتحاد NDA – HAM به رهبری Jitan Ram Manjhi و VIP Mukesh Sahni – در سهمیه کرسی های JD (U) و BJP جای خواهند گرفت.

در میان شرکای Mahagathbandhan ، RJD در 144 کرسی رقابت خواهد کرد در حالی که کنگره و چپ (CPI-ML ، CPI ، CPM) به ترتیب با 70 و 29 کرسی خواهند جنگید. AIMIM اسد الدین اویسی این بار در اتحاد با Samajwadi Janata Dal (دموکرات) ، Rashtriya Lok Samata Party و BSP رقابت می کند.

? ایندیان اکسپرس اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار انتخابات ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.