دست کم شش کشته پس از حمله بمب گذار انتحاری به رستوران در پایتخت سومالی

توسط: رویترز | موگادیشو |

17 نوامبر 2020 ، 6:10:02 بعد از ظهر

نمای هوایی موگادیشو ، سومالی. (فایل)

سخنگوی پلیس و یک شاهد گفت که شش نفر روز سه شنبه در موگادیشو ، پایتخت سومالی جان خود را از دست دادند ، زیرا یک بمب گذار انتحاری خود را در رستوران نزدیک آکادمی پلیس منفجر کرد.

مشخص نبود که چه کسی پشت این حمله بوده است.

سخنگوی پلیس ، سادیک علی ، اندکی پس از انفجار در یک پیام پیام WhatsApp به خبرنگاران گفت: “یک انفجار در یک رستوران در نزدیکی School Policio (آکادمی پلیس) رخ داد.”

بعداً رویترز گفت که شش نفر از جمله عامل آن در این بمب گذاری کشته شده اند.

یک شاهد ، محمد علی ، مغازه دار ، به پلیس رویترز گفت که پس از انفجار آتش باز کرد.

وی گفت که می تواند ابرهای دودی بزرگی را که در بالای رستوران و آمبولانس هایی که قصد رسیدن به محل را دارند ، در منطقه حمار جاجاب این شهر در نزدیکی بندر موگادیشو ببیند ، مشاهده کند.

شاهد دیگر ، محمود احمد ، به رویترز گفت که باران شدید باعث شد افراد زیادی به دنبال پناهگاه به داخل رستوران بروند.

“در حالی که داشتم چای می نوشیدم و به پایین نگاه می کردم ، () انفجار رخ داد. از آنجا نمی دانم چه اتفاقی افتاده است. ” به دلیل اصابت ترکش به پاها ، دستها و سر وی اصابت ترکش شده است که به گفته وی ، ضربه مغزی نیز به وی وارد شده است.

گروه اسلامی اسلام متحد القاعده ، الشباب ، به عنوان بخشی از کار خود برای سرنگونی دولت مرکزی ، مرتباً در موگادیشو و سایر نقاط سومالی بمب گذاری می کند.

این گروه می خواهد بر اساس تفسیر دقیق خود از قوانین شرع اسلام ، قانون خود را در شاخ آفریقا ایجاد کند.

? ایندیان اکسپرس اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار جهان ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.