SOP به زودی برای بازگشایی مدارس در گجرات پس از دیوالی ؛ تابلوها به احتمال زیاد در ماه مه

توسط: سرویس خبر اکسپرس | گاندیناگر |

6 نوامبر 2020 ، 2:49:26 صبح

مدرسه 2020کالج ها و مدارس این ایالت از ماه مارس به دلیل شیوع بیماری همه گیر Covid-19 برای کلاس های فیزیکی تعطیل بود.

با هدف بازگشایی مدارس و دانشکده ها پس از دیوالی در گجرات ، وزیر آموزش و پرورش Bhupendra-sinh Chudasama روز پنجشنبه جلسه ای از مقامات ارشد این بخش را برای نهایی کردن روش عملیاتی استاندارد (SOP) با دستورالعمل وزیر ارشد ویجی روپانی برگزار کرد.

امتحانات هیئت مدیره ایالتی نیز با برنامه درسی کوتاه ممکن است دو ماه تا ماه مه برگزار شود. مدارس وابسته به شورای آموزش متوسطه و متوسطه گجرات (GSHSEB) در 29 اکتبر کلاسهای اینترنتی را برای تعطیلات دیوالی تعطیل کردند و قرار است در 18 نوامبر بازگشایی شود.

کالج ها و مدارس این ایالت از ماه مارس به دلیل شیوع بیماری همه گیر Covid-19 برای کلاس های فیزیکی تعطیل بود. چوداساما جلسه را پس از دستور ویژای روپانی ، وزیر ارشد وزارت امور خارجه ، در همان جلسه در جلسه هیئت دولت در روز چهارشنبه برگزار كرد.

در صحبت با ایندیان اکسپرس ، چوداساما گفت ، “دیروز ، رئیس ارشد وزیر به وزارت آموزش و پرورش دستور داده بود که آماده سازی را برای بازگشایی مدارس (بعد از دیوالی) آغاز کند. در همین زمینه ، امروز جلسه ای با دبیران و مقامات ارشد بخش برگزار کردم. من به آنها دستور داده ام که SOP را برای بازگشایی مدارس کلاس 9 تا 12 و کالج ها آماده کنند. فردا ، از طریق ویدئو کنفرانس با معاونین دانشگاه ملاقات خواهم کرد. “

مقاله های جذاب  آموزش تعمیرات لوازم خانگی [دوره جامع]

چوداساما افزود: “پس از طرح بندی SOP ، پس از مشورت با CM ، معاون CM و مقامات عالی آموزش و بهداشت ، تصمیم گیری در مورد زمان شروع مدارس و دانشكده ها اتخاذ خواهد شد.”

AJ شاه ، رئیس GSHSEB ، گفت که امتحانات هیئت دولت برای کلاس 10 و 12 به جای مارس ، با 30 درصد برنامه درسی کاهش یافته ، به ماه مه منتقل می شود.

کارشناسان آموزش و پرورش توصیه کرده بودند که این جلسه آکادمیک و کلاسهای دیگر قبل از دیوالی کلاسهای مقدماتی و ابتدایی از سر گرفته نشود. دولت ایالت همچنین روشن کرده بود که برای بازگشایی مدارس عجله ای ندارد.

چوداساما همچنین گفت که دولت ابتدا مدارس کلاس های 9 تا 12 و کالج ها را بازگشایی می کند. وی گفت: “تصمیم در مورد بازگشایی مدارس برای كلاس 1 تا 8 بعداً بر اساس تجربه مرحله اول اتخاذ خواهد شد.”
SOP احتمالاً طی 2-3 روز آینده اعلام خواهد شد.

📣 ایندیان اکسپرس اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار آموزش ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.

© هند اکسپرس (P) با مسئولیت محدود