Pune ‘Raksha Kawach’: AFMC دستگاه ایزوله بیمار را ایجاد می کند

توسط: سرویس خبر اکسپرس | پونا |

5 نوامبر 2020 ، 4:26:23 صبح

(از سمت چپ) سرهنگ دوم (دکتر) شامیک پل و دکتر آجی سوریاوانشی با تیم Raksha Kawach و نمونه اولیه دستگاه. (اکسپرس عکس)

حتی در حالی که کارکنان مراقبت های بهداشتی از تجهیزات محافظ شخصی مناسب (PPE) هنگام کار استفاده می کردند ، پرونده Covid-19 کشور همچنان در فضاهای بسته مانند واحدهای مراقبت ویژه (بخش های مراقبت ویژه) و بخشهایی که برای بیماران Covid تعیین شده است ، رشد چشمگیری می کند ، خطر عفونت برای افرادی که در این منطقه کار می کنند.

استراتژی های اکسیژن رسانی مانند تهویه غیر تهاجمی و کانول بینی با جریان بالا برای مدیریت بیماران نیز مقادیر زیادی آئروسل با ویروس را تولید می کنند. همین امر به یک نیاز فوری برای ایجاد راه حلی برای کاهش اثر مسری آئروسل در بیمارستان ها منجر شده است ، در نتیجه خطرات مربوط به HCW و همچنین بیماران به حداقل می رسد.

برای رسیدگی به این مسئله در میان شیوع همه گیر ، کالج پزشکی نیروهای مسلح (AFMC) در پونا با “Raksha Kawach” ، یک دستگاه جدا کننده بیمار برای محافظت از HCW در برابر آئروسل های عفونی ، ارائه شده است. این توسط تیمی به سرپرستی سرهنگ دوم (دکتر) شامیک Kr Paul ، متخصص بیهوشی مغز و اعصاب و استادیار گروه بیهوشی و مراقبت های ویژه AFMC و دکتر Ajay Suryavanshi ، مهندس پزشکی و دانش آموخته IIT بمبئی ساخته شد. این دستگاه فقط مختص کووید نیست – بلکه به منظور به حداقل رساندن بار مسری در جو بیمارستان که بیماران دیگر بیماریهای منتقل شده در هوا را در خود جای داده است.

Raksha Kawach یک سیستم مهار آئروسل جمع و جور ، قابل حمل و مقرون به صرفه با دو ماژول است – یک واحد تاج جمع شونده برای ایجاد یک مانع فیزیکی در اطراف بیمار و یک واحد فیلتر فن برای پاک سازی و فیلتر کردن هوای آلوده. سایبان از یک محفظه یکبار مصرف و شفاف و یک قاب پلاستیکی قابل استفاده مجدد با اجزای قابل جدا شدن ساخته شده است. واحد فیلتر فن با اعمال فشار منفی روی ابر بازدم بیمار با استفاده از دمنده مکش ، فیلترهای بیشتری را از طریق هوای ذره ای با راندمان بالا (HEPA) و اشعه ماوراio بنفش C فیلتر می کند تا هوای آلوده خارج شود.

ویژگی منحصر به فرد دستگاه دو حالت برای دسترسی فوری به بیمار است – پنجره های “خاموش” در دیوارهای جلو و پشت سایبان برای اندازه گیری های کوتاه و جمع آوری فوری برای روش های طولانی مدت به اندازه مناسب. ابعاد سایبان به اندازه کافی بزرگ است تا از هرگونه انفجار هراسی بیمار جلوگیری کند ، در حالی که رد پا کوچکتر است تا در فضای محدود ICU جای گیرد.

سایبان سبک است و نصب آن آسان است و برای حمل و نگهداری آسان می توان آن را در کیسه حمل شبیه کیسه کریکت قرار داد. ایمنی و اثربخشی دستگاه با اعتبارسنجی جامع شخص ثالث از یک مرکز آزمایش معتبر توسط شورای اعتباربخشی آزمایشگاه های آزمایش و کالیبراسیون (NABL) ، مطابق بیانیه صادر شده در روز چهارشنبه ، ثابت شده است.

📣 ایندیان اکسپرس اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار پونا ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.

© هند اکسپرس (P) با مسئولیت محدود