Phenom یک زمزمه | اخبار ورزشی ، ایندیان اکسپرس

نوشته شده توسط Sandip G |

به روز شده: 30 نوامبر ، 2020 8:23:05 صبح

این پنجمین قرن ODI استیو اسمیت در برابر هند بود (منبع: رویترز)

آن مرد دوباره استیو اسمیت است. او صدمین سری از سری های خود را که سومین بار پیاپی برابر هند بود ، خرد کرد تا در نهایت ، یک پیروزی 51 درصدی معمول باشد که سریال را با یک مسابقه مانده مهر و موم می کند. سرگردانی کند ممکن است او در کریکت توپ سفید باشد ، اما اسمیت مطمئناً وقت تلف شده را با قوام زینتی جبران می کند.

صدها دوقلو یکسان به نظر می رسیدند. سکته مغزی در روز یکشنبه ، یک یا دو درجه دیگر ظالمانه تر بود. برخی از اینها را نمونه کنید.

در سی و نهمین دوره ، با شلیک اسمیت به دهه 70 ، محمد شامی در یک یورکر تقریباً کامل پرواز می کند. سریع ، صاف ، در حال چرخش ، روی کنده وسط و فرود آمدن در لبه چین. اسمیت فقط پشت پا می زند ، و بدون این که توپ را از خانه بیرون بکشد ، آن را از طریق پوشش ها بیرون بیاورید. برای لحظه ای به نظر می رسید که دنیای اسمیت متوقف شده و از خود می پرسد که چگونه به سکته مغزی پاسخ دهد. میدانی ها یخ زدند ، سرنشین Virat Ko3hli بیش از حد عقب افتاده به نظر می رسید. حتی چشمان اسمیت نیز گشادتر شدند ، زیرا او انتظار چنین زمان بندی الهی را نداشت.

این سکته مغزی فقط مقدمه شات سازی باورنکردنی تری بود که قرار بود دنبال شود. بعد از آن ، اسمیت جاسپریت بومرا را پارچه ای زد ، این یک اتفاق روزمره نیست. اسمیت معمولاً عمیق تر از بیشتر بتمن ها ایستاده است ، اما این بار عمیق تر رفت و یک یورکر استاندارد (به بیشتر بتمن های دیگر) را به یک توپ کامل تبدیل کرد که علف های سبز روشن SCG را در پشت منطقه مربع می سوزاند.

لحظه ای بود که حتی بومرا نیز نمی توانست از آن پس بکشد. بلافاصله ، بولر قبل از اینکه طول خود را عقب بکشد و خط خود را گسترده تر کند ، شخص دیگری را در منطقه مستقر کرد. شاید ، اسمیت یک دست را برش می داد یا قوس دیگری را هدف قرار می داد. اسمیت این مسئله را به عنوان یک چالش در نظر گرفت – و یکی را بین نقطه عقب مانده تازه مستقر و حرکات ویکت سیلی زد. برمه آن را از دست داد – توپ بعدی پر آب ترین توپ کامل بود که اسمیت به نوعی قصد داشت آن را از دست بدهد قبل از اینکه با یک ضربه چهارگوش به عقب خود را تسلی دهد. حتی بومرا که همیشه لبخند می زند ، مجبور شد لبخند را مجبور کند.

استیو اسمیت با زدن 64 توپ 104 ، مسترکلاس دیگری تولید کرد. (رویترز)

بلافاصله پس از رسیدن به صد خود ، اسمیت مضحک ترین سکته ها را باز کرد – او خود را به خط یک توپ گشاد Hardik Pandya انداخت ، کاملاً شبیه به صید غواصی که او بعداً برای اخراج شریاس اییر انجام داد ، قبل از اینکه آنرا خوب بداند -قرار دادن. وقتی سکته مغزی را به پایان رساند ، او تعادل چندانی نداشت و چند متر بیرون از نوار 22 حیاطی فرود آمد. آن را اسکوپ پرواز بنامید.

صفات معمول دیگری نیز وجود داشت – چرخش های به ظاهر بدون خطر از سمت پا ، رانش های محکم پا ، مجازات بی رحمانه توپ های بد و احساس ثابت که زمین هنگام اعتصاب پنج یارد بیشتر است.

در وسط کشتار ، کهلی ، بولرها ، صفحه استراتژی و بقیه ، همه کاملا خالی به نظر می رسیدند. چگونه کسی می تواند جلوی اسمیت را بگیرد ، مگر اینکه او تصمیم بگیرد که جلوی خودش را بگیرد؟ او سرانجام این کار را انجام داد ، اما نه قبل از اینکه در امیدهای بازگشت هند شکاف بکشد و عمیق تر در ذهن بولرهای خود بگذارد.

اگر هند امیدوار بود که بتواند شکافهای مبلمان بولینگ خود را بداند ، کاملاً اشتباه کردند. اسمیت فقط نقاط ضعف آنها را بزرگ می کرد. نگران کننده این است که این کمبود بسیار مشهور کولر ششم نیست که بیشتر آنها را آزار می دهد ، بلکه مشکلات عمیق تری است. این فقط یک مشکل در پرسنل نیست ، بلکه در استراتژی و روش نیز وجود دارد.

بازدیدکنندگان این تصور را داشتند که بیش از حد به بومراه و شامی اعتماد کرده اند. اما كوهلی در روزهایی كه بهترین هایشان كنترل می شود ، به چه كسی متوسل می شود؟ نه Navdeep Saini ، که به نوعی وضوح و ذکاوت خود را از دست داده است. او برای طولی تلاش کرد که باعث شناخته شدن او شود – پشت طول. یا خیلی سیر بود یا خیلی کوتاه. و اغلب بی پروا

یوزوندرا چاهال – یکی از شنیع ترین بازیکنان رقابت در IPL ، برای سازگاری با شرایط تلاش کرده است. اسپینرهایی که در هوا نسبتاً کندتر هستند و توپ را زیاد نمی چرخانند ، در شرایط استرالیا مستعد مبارزه هستند. او به سختی گاز را از سطح زمین خریداری کرد ، و آزاد شدن مسیر کم او نیز به او در چرخش بیش از حد چرخش کمک نمی کند. بنابراین اگر بولرهای سوم و چهارم تیم دست و پنجه نرم می کنند ، بار اول و دوم فقط افزایش می یابد.

به طرز عجیبی ، به نظر می رسد در استفاده از بهترین چیزها سردرگمی وجود دارد. تاکتیک گیج کننده برای توزیع Bumrah فقط با یک طلسم دو برابری بود. احتمالاً تنها زمان چرخش کوکابورا است. این یک بازی T20 نیست که در آن باید بولر اسلحه شما برای مرگ حفظ شود.

اینطور نیست که بومره اسلحه پراکنده باشد. وقتی صائنی بخار زد ، او فقط هفت بازی را از دست داد. اولین توپ او برای یک شش به ثمر رسید. پس از اولین اقدام عصبی ، که در آن 83 رانش را واگذار کرده بود ، عصبی بود ، این جوان خواست که دور شود. و تا زمان بازگشت بومرا در رده نهم ، استرالیا 50 را از دست داد و هیچ خسارتی از دست نداد و 21 نفر از آنها توسط سائینی حساب شد. این تصمیم دوباره به یک ذهنیت دفاعی پیوست – و نتیجه معکوس داد. جعلی بودن راهبردی استراتژیک فقط در اختیار دیوید وارنر و آرون فینچ بود ، که برای دومین بار متوالی یک مشارکت قرن شکل گیری مسابقه را اضافه کردند. تیم های بولینگ فقط در صورت داشتن زرادخانه ای مخرب از بتمن ها ، از امتیاز 142/0 یا 156/0 بهبود می یابند. حتی اگر اکثر چماق داران هندی با شکوه و جلال به نظر می رسند ، تعقیب 370 به علاوه کار دشواری است.

با شکوه اسمیت ، مشارکت کنندگان در جشنواره اغلب نادیده گرفته می شوند. اما بنیان محکمی که آنها می گذارند تا حد زیادی در تهیه بهترین شرایط برای خفاش اسمیت کمک می کند. شکی نیست که در این لمس الهی ، اسمیت ممکن است شبهای بی خوابی را با نگرانی در مورد توپ جدید سپری نکند ، اما بهترین فرصت برای بدست آوردن او زود است. به خصوص در برابر بومره ، که نیرنگ و سرعتش می تواند تهدید قابل توجهی برای هر بتمن باشد.

اما روز یکشنبه ، بومرا به حضور میهمانان خلاصه شد. این در شش طلسم 2 ، 1 ، 1 ، 2 ، 1 و 3 بزرگ استفاده شد. سرانجام ، به نظر می رسید که او از ریتم و دقت بی بهره است و دوئل بسیار پرطرفدار اسمیت-بومرا را به نمایش یک نفره برتر با اسمیت تبدیل می کند که به مدت 35 توپ از 17 توپ دور است.

📣 Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار ورزشی ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.

© هند اکسپرس (P) با مسئولیت محدود