Kerala CPM انتقاد توماس آیزاک از حمله هوشیاری را تأیید نمی کند

نوشته شده توسط شاجو فیلیپ | تیروانانتاپورام |

2 دسامبر 2020 4:17:55 صبح

جلسه شورای GST ، مالیات کالاها و خدمات ، مکانیزم حل اختلاف ، اخبار اقتصادی ، اخبار سریع هندتوماس آیزاک وزیر دارایی کرالا

دبیرخانه ایالتی CPI (M) روز سه شنبه انتقاد عمومی عضو کمیته مرکزی حزب و وزیر دارایی ایالتی توماس آیزاک را از حمله وزارت هوشیاری به شرکت های مالی دولتی NBFC کرالا (KSFE) تایید نکرد.

س Isaال از مناسب بودن حمله روز شنبه ، ایساک گفته بود ، “من نمی دانم ایده دیوانه این حمله چه کسی بود.”

بخش هوشیاری زیر نظر وزیر ارشد پینارایی ویجیان اداره می شود.

روز سه شنبه ، دبیرخانه ایالتی حزب پس از جلسه خود در بیانیه ای گفت: “شخص وزیر ارشد خود اظهار داشت كه این (یورش) یك معاینه معمول بود. واکنشهای خاصی در مورد حملات هوشیاری در KSFE منجر به تفسیر و تبلیغات غلط شده است. این اظهارات واکنش برخی افراد بوده است که با تلاش آشکار برای بدنام کردن نهادی مانند KSFE تحریک شده اند. اما باید از چنین اظهارات عمومی اجتناب می شد. “

علاوه بر ویژایان و دبیرخانه دولت CPI (M) ، ایزاک همچنین با گرمای سه نفر از همکاران کابینه خود به دلیل مخالفت با عمل هوشیاری روبرو شد.

در مورد ادعای ایزاک مبنی بر اینکه یک وزیر باید در مورد حمله هوشیاری به یک دفتر یا دپارتمان تحت وزارت خود مطلع شود ، رهبر ارشد حزب و وزیر فواید عامه G سوداکران گفت: “در بخش من نیز حمله هایی انجام شده است. اما من هرگز مخالفت نکرده ام. بگذارید هوشیاری بررسی کند. “

از نظر بسیاری ، انفجار آیزاک ، که به عنوان یک مرکز قدرت در حال ظهور در CPI (M) در نظر گرفته شده است ، در برابر وزارت امور داخله تحت وزیر ارشد نشانه ای از نفوذ ویجایان در دولت و حزب است.

مقاله های جذاب  طراحی ساختمان سه طبقه در اصفهان با اصول معماری نوین و مدرن

علی رغم جنجال های اخیر در مورد دفتر رئیس وزیر و وزارت کشور ، از جمله پرونده قاچاق طلا ، هیچ یک از رهبران حزب به طور علنی قصد اقدام هیچ دپارتمان تحت CM را زیر سوال نبرد.

در همین حال ، ویجیان با زیرک گرفتن آیزاک و با بیان اینکه Vigilance ناهنجاری هایی را در KSFE تشخیص داده و این آژانس حق دارد چک های غافلگیرانه در دفاتر NBFC انجام دهد ، به طرز ماهرانه ای به این موضوع پایان داد. گرچه در ابتدا ، وزیر امور خارجه CPI (M) ویاجایاراگاوان و Anathalavatt Anandan عضو دبیرخانه ایالتی در حمایت از ایزاک حضور داشتند ، اما پس از توضیحات ویجایان ، هر دو پس از این اقدام مجدداً عقب ماندند.

ایزاک ماه گذشته نیز هنگامی که محتوای گزارش ممیزی توسط CAG را قبل از ارائه آن در مجلس ایالتی فاش کرد ، مورد جنجال قرار گرفت. گفته می شود ایزاک توسط CAG تحریک شده است که در مورد اعتبار قانون اساسی وام خارج از کشور از هیئت مدیره صندوق سرمایه گذاری زیرساخت های کرالا زیر سوال رفته است.

اپوزیسیون با نقض حق امتیاز علیه ایزاک به دلیل انتشار گزارش CAG اقدام کرده است.

📣 Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار هند ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.