HDMI چیست ؟

کابل قرمز و سفید برای سیگنالهای صوتی، و کابل زرد برای ارسال سیگنال تصویر است. در واقع با تعمیر سر سوکت کابل اچ دی ام آی مورد اشاره با این فیش نری HDMI پس از تعمیر سرسوکت به صورت یک فیش فلزی زرد رنگ درخواهد آمد که در برابر ضربات و.. در جاهایی که فاصله دو نمایشگر از هم زیاد باشد، دیگر از کابل های اچ دی ام ای یک تکه با متراژ بلند نمی توان استفاده کرد. همچنین لازم به ذکر است که دستگاه های تولید شده توسط برندهای مختلف همیشه از اتصال CEC پشتیبانی نمی کنند. همچنین کابل hdmi از کیفیت بالای FullHD پشتیبانی می کند. در هر تبدیل آنالوگ به دیجیتال و بر عکس، کیفیت صدا و تصویر اندکی افت می کند. دقت کنید که برخی از تلویزیون ها بیش از یک پورت اچ دی ام ای دارند و در زمان انتخاب باید دقت کنید همان پورتی را انتخاب نمایید که سوکت را به آن متصل کرده اید. لذا به آن میتوانید به عنوان کانکتور و کابل استاندارد حال حاضر نگاه کنید. لذا فکر میکنم بد نیست اطلاعات کافی و مفیدی در مورد دو تا از مهمترین کابلها و کانکتورهای دیجیتال امروزی یعنی HDMI و DVI به دست بیاوریم.

استفاده از این کابلها و پورتها بسیار آسان است و متصل کردنشان به یکدیگر از نظر سادگی همانند متصل کردن ابزارهای USB به پورت مربوطه است و خطر خمیدگی پینها در آنها کاملاً از بین رفته. در این موارد پیشنهاد می­شود که اگر فاصله شما بیش از 8 یا 9 متر است، از وسیله ای به نام ریپیتر (Repeater) استفاده کنید که بین کابلها قرار می­گیرد. HDMI ابتدا برای سیستمهای صوتی خانگی تولید شد، در حالی که DisplayPort برای اتصال رایانهها به مانیتور مورد استفاده قرار میگیرد. DisplayPort کانکتور ویدیویی جدیدی است که بر روی ابزارهای مدرنتر و جدیدتر خصوصا لپتاپها ارائه میشود و هدف از طراحی و ارائهاش تکرار موفقیت DVI و VGA بر روی کامپیوترها است، اما میتوان گفت هنوز به اندازهء DVI و HDMI پذیرفته نشده است. در صورتی که گیمر هستید و تمام روز را پای کامپیوتر می نشینید، ممکن است، DisplayPort بهترین گزینه برای شما باشد و درنتیجه پشتیبانی بیشتری دارد.

2.0: این نوع کابل در سال 2013 میلادی عرضه شد. بنابراین با این کابل می توانید بدون توجه به نوع کارت گرافیکی تان یک بازی بدون قطع تصویر را تجربه کنید. کاملا مقاوم است. باید توجه داشت که این کالا یک مجوعه 4 قسمتی است و از 4 بخش تشکیل شده. VGA مخفف «Video Graphics Array» است. امروزه در دنیای تکنولوزی با وجود انواع مختلف کابل های انتقال تصویر و پورت های ورودی و خروجی تصویر ممکن است در انتخاب آن ها دچار مشکل شوید .در سال های اخیر نسل کابل های قدیمی DVI و VGA جای خود را به نسل کابل های جدید HDMI و DISPLAY PORT داده اند و هم اکنون به تفاوت کابل های انتقال تصویر میپردازیم. اگر شما نیازهای دیگری دارید و به کابل نیازمند هستید که بتوانید به راحتی آن را جابجا کنید باید کابلهای دیگری را امتحان نمایید در ادامه لیستی از بهترین کابلهای HDMI را برای شما معرفی میکنیم.

Belkin HDMI 2.1 از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است و به همین دلیل زمانی که بین کنسولها جابجا میشود هیچ گونه آسیبی به آن وارد نمیشود. نکته مثبت این پورت پشیتبانی از HDCP است و اینکه میتوانید آن را با استفاده از یک تبدیل دیس پلی پورت دیجیتال به پورتهای DVI و HDMI متصل نمائید. نقطه ضعف اصلی HDMI معمولی، محدودیت مسافت است. امروز در انزل وب ۱۴ روش متنوع حل مشکل اتصال و پورت HDMI را در ویندوز ۱۰، ۸ و ۷ به شما آموزش کابل hdmi رضویان دادیم. استفاده و یا اتصال پورت ها و سوکت های این کابل چنداد مشکل نیست و به راحتی میتوان آن را نصب و استفاده کرد. اگر اخیرا با مشکل اتصال HDMI مواجه شده اید می توانید سیستم ریستور را اجرا کنید. دستگاههای فاقد پورت HDMI داده دیجیتال دریافتی را به آنالوگ تبدیل کرده و سپس منتقل میکنند. سپس هردو دستگاه را به برق متصل کرده و روشن کنید، برای نمایش تصویر منتقل شده از پخش کننده ای که به تلویزیون متصل کرده اید باید از طریق کنترل تلویزیون دکمه ای که مربوط به انتخاب گزینه های ورودی نمایشگر است را بر روی گزینه HDMI قرار دهید.