Chandigarh در میان 25 شهر غیرمستقیم برای مطالعه SACC CPCB

نوشته شده توسط Saurabh Prashar | چندیگر |

29 نوامبر 2020 ، 2:26:07 بعد از ظهر

Chandigarh در میان 25 شهر غیرمستقیم برای مطالعه SACC CPCBسطح AQI از طریق سیستم مانیتورینگ مداوم کیفیت هوا (CAAQMS) نصب شده در دانشگاه پنجاب در بخش 25 ثبت شد. (پرونده)

CHANDIGARH برای مطالعه تخصیص منبع و ظرفیت حمل (SACC) ، که توسط هیئت کنترل مرکزی آلودگی (CPCB) ، برای ایجاد منابع محتوای آلاینده ها در شهر انجام شده است ، به عنوان یکی از 25 شهر غیرمستقیم انتخاب شده است.

پیش از این ، دولت UT تصمیم گرفته بود که با دعوت از ابراز علاقه (EoI) از موسسات واجد شرایط ، مطالعه را برای انجام آن انجام دهد. پیشنهاد برای انجام این تحقیق از 5 کرور روپیه توسط IIT Kanpur و 50 لیوان روپیه توسط دانشگاه پنجاب ، به علاوه شش مورد دیگر ، متغیر بود.

منابع گفتند ، “در پایان ماه اکتبر ، CPCB تصمیم خود را به انجام مطالعه خود جلب کرد و یک آژانس مرکزی برای SACC را حداقل در 25 شهر از جمله چندیگر استخدام کرد. CPCB اخیراً ارتباطی را درباره تصمیم خود به اداره محیط زیست UT ارسال کرده است. CPCB قبلاً 80 میلیارد روپیه به دلیل استخدام آژانس برای مطالعه به دولت UT تحریم کرده بود. ” این مطالعه در تصمیم دادگاه ملی سبز (NGT) که به اوت 2019 برمی گردد اجباری شد. در مجموع 102 شهر غیرقابل دسترسی در کشور وجود دارد که از جمله آنها چندیگر است. در مرحله اول ، 25 شهر از جمله چندیگر انتخاب شدند.

مدیر UT Environment دبندرا دالایی گفت ، “نگرانی اصلی این مطالعه باید آلاینده هایی باشد که کیفیت هوا را در شهرهای غیرمستقیم مانند PM10 و PM2.5 تغییر می دهد. منابع این آلاینده ها شامل وسایل نقلیه موتوری ، آلایندگی صنعتی ، دفع زباله و سوزاندن غیر مجاز است. با مطالعه ، ما می توانیم سهم دقیق منبع را در آلودگی کیفیت هوای شهر نتیجه بگیریم. ما در ارتباط با مطالعه در شهر از CPCB ارتباطی دریافت کرده ایم. به زودی ، یک تیم اینجا خواهد بود. تاکنون ، ما در مورد آژانس شرکت تحقیقاتی مطلع نشده ایم. “

در ژانویه ، ابراز علاقه برای انجام مطالعه تخصیص منبع و موجودی انتشار در چندیگره شناور شد و کمیته ارزیابی فنی برای ارزیابی مطالعات تشکیل شد. در مجموع هشت حزب EoI خود را ارائه داده بودند و به دلیل تأخیر به دلیل Covid-19 ، EoI در حضور کمیته در 16 ژوئن ارزیابی شد.

جلسه دوم کمیته ارزیابی فنی در تاریخ 3 آگوست برگزار شد ، که در آن ارزیابی EoI های گفته شده انجام شد و بعداً ، یک کمیته فرعی برای سنجش EoI ها براساس معیارهای وزن تشکیل شد. متعاقباً از هشت حزب ، پنج حزب معیارها را واجد شرایط کردند.

📣 Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار Chandigarh ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.

© هند اکسپرس (P) با مسئولیت محدود