‘Beaver Moon’: هر آنچه در مورد ماه کامل ماه نوامبر باید بدانید

توسط: Tech Desk | دهلی نو |

29 نوامبر 2020 ، 1:01:23 بعد از ظهر

ماه گرفتگی ، ماه گرفتگی مستقیم ، ماه گرفتگی ماه مستقیم ، جریان ماه گرفتگی آنلاین ، جریان زنده چاندرا گراهان 2020 ، ماه گرفتگی ماه ژوئیه 2020 جریان مستقیم ، ماه گرفتگی 2020 در هند ، زمان ماه گرفتگی 2020 در هند ، چاندرا گراهان ، chandra grahan 2020 ، ماه گرفتگی 2020 هند ، ماه ماه گرفتگی 2020 هند ، تاریخ ماه گرفتگی 2020 در هند ، چاندرا گراهان 2020 هند ، تاریخ چاندرا گراهان 2020در حالی که ماه به طور خلاصه در روز دوشنبه در کاملترین حالت خود قرار دارد ، به مدت سه روز – از شنبه شب تا صبح سه شنبه کامل به نظر می رسد. (عکس پرونده PTI)

ناظران ستارگان در سراسر جهان شاهد ماه کامل نوامبر خواهند بود که به “Beaver Moon” معروف است و روز دوشنبه به اوج روشنایی خود می رسد ، قبل از اینکه از سایه بیرونی زمین در یک ماه گرفتگی قوس ماه – آخرین ماه سال بگذرد.

‘Beaver Moon’ آسمان شب را از روز شنبه روشن کرده و تا صبح سه شنبه دیده می شود. اما در روز دوشنبه ، به طور خلاصه در کاملترین حالت قابل مشاهده خواهد بود.

تماشاگران در آمریکای شمالی و جنوبی ، اروپا ، استرالیا و چند قسمت از آسیا می توانند نگاه اجمالی به این واقعه نجومی داشته باشند. با این وجود ماه گرفتگی در هند قابل مشاهده نخواهد بود زیرا ماه در زیر افق قرار خواهد گرفت.

چرا ماه کامل ماه نوامبر “Beaver Moon” شناخته می شود؟

ماه کامل در ماه نوامبر در مناطقی از آمریکای شمالی اغلب به عنوان “ماه بیور” شناخته می شود زیرا آسمان را در ماه شروع می کند که مخروط ها پس از ذخیره مواد غذایی کافی برای زمستان ، در لژهای خود پناه می گیرند. همچنین زمان تجارت خز در منطقه است ، زمانی که شکارچیان تله هایی می اندازند تا برای گرفتن لوستر برای کبوترهای خود اقدام کنند.

اما ماه کامل در ماه نوامبر ، آخرین ماه قبل از اعلامیه زمستانی ، نام های زیادی در سراسر جهان دارد. همچنین به عنوان ماه سرد ، ماه فراست ، ماه زمستانی ، ماه بلوط ، ماه قبل از یول ، ماه کودک ، کارتک پورنیما ، کارتیکا دیپام و جشنواره ماه Tazaungdaing و Ill Poya شناخته می شود.

ماه گرفتگی پنبرامال چیست؟

خورشید گرفتگی ماه ریه از خسوف کامل یا جزئی متمایز است. در حالی که در یک ماه گرفتگی کامل قرار دارد ، زمین بین خورشید و ماه قرار می گیرد و نور خورشید را از رسیدن به ماه متوقف می کند و بر آن سایه می افکند. در طی یک کسوف جزئی ، ماه از طریق سایه داخلی زمین یا ‘چتر’ عبور می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=lNi5UFpales

در همین حال ، در یک گرفتگی ماه قوس ماه ، ماه از طریق قسمت خارجی سایه زمین ، معروف به “سنگ قبر” حرکت می کند ، در نتیجه آن بسیار ضعیف می شود. با سر خوردن بر روی نیمکره سیاره ما ، به نظر می رسد حدود 83 درصد ماه برای چند ساعت روشنایی خود را از دست می دهد.

مراحل ماه گرفتگی ‘Beaver Moon’ چیست؟

حدود 20 دقیقه قبل از عمیق ترین مرحله خورشید گرفتگی ‘Beaver Moon’ ، سایه پرده ضعیف کمر در امتداد لبه بالایی ماه قابل مشاهده خواهد بود. بعد از این ، شدیدترین قسمت کسوف رخ می دهد ، زمانی که به نظر می رسد بخشی از ماه با رنگ خاکستری ذغال پوشیده شده است. پس از عبور از عمیق ترین مرحله ، ممکن است لکه های کمی خاکستری در لبه سمت راست ماه حدود 20 دقیقه بیشتر دیده شود.

بخوانید | همه آنچه درباره آخرین ماه گرفتگی سال باید بدانید

چه زمانی وقایع نجومی رخ خواهد داد؟

طبق سایت timeanddate.com ، ماه گرفتگی در ساعت 1:04 بعد از ظهر شروع می شود و حدود ساعت 5:22 بعد از ظهر به پایان می رسد. اما متأسفانه ناظران آسمان در هند نمی توانند ماه گرفتگی را ببینند زیرا ماه در اینجا در زیر افق قرار دارد. تعدادی از پخش جریانی مستقیم به صورت آنلاین برای بینندگان علاقه مند در دسترس خواهد بود.

لیما ، پرو اولین کسی است که می تواند در ساعت 2:32 بامداد (به وقت محلی) خورشید گرفتگی را ببیند. در حالی که خورشید گرفتگی در مناطقی از آمریکای جنوبی با شروع غروب ماه قابل تشخیص است ، مردم در آسیای میانه و استرالیا می توانند آن را هنگام طلوع ماه مشاهده کنند.

اما کارشناسان می گویند بدون ابزار دقیق صید این رویداد دشوار خواهد بود. ناسا در بیانیه ای نوشت: “کم نور شدن ماه در هنگام این کسوف ممکن است بدون ابزار دقیق محسوس نباشد ، اما برای فضاپیماهای ماه مانند مدارگرد شناسایی ماه (LRO) کاهش قدرت خورشید محسوس خواهد بود.”

ماه گرفتگی بعدی چه زمانی اتفاق می افتد؟

قرار است ماه گرفتگی بعدی در 26 مه 2021 انجام شود. این یک ماه گرفتگی کامل خواهد بود.

📣 Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار فناوری ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.