AQI می گوید فرو ریختن کراکرهای دیوالی انتظار می رود آن را بسیار بدتر کنند

توسط: سرویس خبر اکسپرس | دهلی نو |

14 نوامبر 2020 2:36:15 صبح

آلودگی دهلی ، آلودگی دهلی امروز ، ممنوعیت ترقه دهلی ، ممنوعیت ترقه دیوالی ، کیفیت هوای دهلی امروز ، اخبار آلودگی دهلیآلودگی هوا در دهلی. (عکس اکسپرس: Praveen Khanna)

کیفیت هوا دهلی جمعه ، با وزش باد از جهت شمال غربی ، کمی غوطه ور شد و به حمل و نقل آلاینده های ناشی از سوختن ریشه به منطقه دهلی – NCR کمک کرد. روز پنجشنبه ، میانگین شاخص کیفیت هوا (AQI) برای این شهر 314 بود. روز جمعه ، این شاخص به 339 کاهش یافت – هر دو در گروه “بسیار ضعیف” باقی مانده اند. یا 36 سایت نظارتی در دهلی ، چهار سایت – ITO ، Anand Vihar ، جهانگیرپوری و باوانا – جمعه به شدت آلوده شدند.

“پیش بینی می شود کیفیت هوا در غیاب انتشار گازهای گلخانه ای اضافی به دلیل آتش بازی در طی دیالی ، در بالاترین سطح” بسیار ضعیف “باقی بماند. انتظار می رود که تأثیر سوختن کلش بر AQI طی دو روز آینده از حالت ناچیز به متوسط ​​افزایش یابد. اگرچه پیش بینی می شود سطح PM2.5 در لبه “بسیار ضعیف” تا “شدید” باشد ، اما انتظار می رود در مقایسه با چهار سال گذشته در حدود دوره دیوالی با سناریوی 0٪ انتشار ترقه ، بسیار بهتر باشد. شمار آتش سوزی در حال کاهش است (1444 در روز پنجشنبه) share درصد سهم 14٪ بود “، مقامات SAFAR گفتند.

هیئت کنترل مرکزی آلودگی از همه هیئت کنترل آلودگی ایالت (SPCB) ، کمیته های کنترل آلودگی و ادارات منطقه ای CPCB خواسته است تا به مدت دو هفته – هفت روز قبل و بعد از دیوالی – نظارت بر کیفیت هوای محیط را در دو یا سه مکان انجام دهند – یا آلاینده ها.

مقاله های جذاب  باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

کیفیت هوای شهر از 15 بعد از ظهر به بعد بهبود می یابد. “بادهای متوسط ​​لایه مرزی شرقی احتمالاً وجود دارد ، فقط دارای اثر ناخالصی حاشیه ای است ، به شرطی که هیچ انتشار ترقه ای وجود نداشته باشد. همچنین پیش بینی می شود تا 16 نوامبر باران های منزوی تحت تأثیر اغتشاش تازه غرب پیش بینی شود. این عوامل کمک می کنند تا AQI تا روز دوشنبه به سطح پایین “بسیار ضعیف” برسد. “

📣 ایندیان اکسپرس اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت جدیدترین اخبار دهلی ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.

© هند اکسپرس (P) با مسئولیت محدود