23٪ فاضلاب هنوز هم تصفیه نشده به دریا می ریزد: داده های BMC

توسط: سرویس خبر اکسپرس | بمبئی |

30 نوامبر 2020 2:32:26 صبح

فاضلاب تصفیه نشده ، شبکه فاضلاب بمبئی ، Swachh Survekshan 2021 ، داده های BMC ، اخبار بمبئی ، اخبار ماهاراشترا ، اخبار اکسپرس هندBMC گفت که همراه با شبکه فاضلاب ، شاخص های دیگر استفاده از تصفیه خانه های فاضلاب ، کیفیت فاضلاب تصفیه شده ، بازیافت فاضلاب و استفاده مجدد و جبران شکایت است.

داده های حاصل از BMC نشان می دهد که 23 درصد از کل فاضلاب تولید شده در این شهر هنوز بصورت مستقیم تصفیه نشده و در نولاها ، نهرها و دریا تخلیه می شود. این نهاد مدنی به تازگی با انتشار یک اطلاعیه عمومی از داشتن 77 درصد شبکه فاضلاب در این شهر خبر داده است.

بیانیه BMC در پس زمینه Swachh Survekshan 2021 ارائه شد ، که طبق آن شرکت تصویب می کند یک اطلاعیه عمومی در مورد مدیریت فاضلاب در بمبئی صادر کند. با توجه به پارامترهای تعیین شده توسط وزارت مسکن و امور شهری تحت دستورالعمل معیار سطح خدمات (SLB) ، پنج شاخص برای ارزیابی خدمات فاضلاب در شهر وجود دارد.

BMC گفت ، همراه با شبکه فاضلاب ، شاخص های دیگر استفاده از تصفیه خانه های فاضلاب ، کیفیت فاضلاب تصفیه شده ، بازیافت فاضلاب و استفاده مجدد و جبران شکایت است. در اعلامیه عمومی آمده است که از کل فاضلاب جمع آوری شده در شبکه های فاضلاب BMC ، 53 درصد در تصفیه خانه های اولیه تصفیه می شوند. کیفیت فاضلاب تصفیه شده 71/85 درصد در برابر SLB 100 درصد است. برای بازیافت و استفاده مجدد ، SLB 20 درصد است اما BMC تنها 4 درصد حاصل شده است.

با این حال ، وقتی نوبت به جبران شکایت می رسد ، نهاد مدنی ادعا کرده است که به 99.8 درصد رسیده است. براساس اداره بهره برداری از فاضلاب ، بمبئی روزانه حدود 2800 میلیون لیتر فاضلاب تولید می کند. در سراسر شهر هفت تصفیه خانه سطح اول وجود دارد که فاضلاب جمع آوری شده را تصفیه می کنند. مقامات گفتند که 23 درصد فاضلاب بدون هیچ گونه تصفیه مستقیماً تخلیه می شود زیرا از شبکه های فاضلاب موجود پوشیده نشده است. یک مقام گفت: “کار برای راه اندازی خطوط جدید فاضلاب در حال انجام است.”

یک مقام از اداره بهره برداری از فاضلاب گفت: “هدف از تبلیغات SLB در خدمات فاضلاب کمک به بهبود رتبه بندی در Swachh Survekshan 2021 است. بسیاری از افراد شکایت داشتند که در حالی که بازخورد می دادند ، از SLB در خدمات آگاهی ندارند.”

STP های موجود نهاد مدنی تحت پروژه دفع فاضلاب شهری (MSDP) II در حال ارتقا و بازسازی هستند. BMC در حال تخلیه خطوط جدید فاضلاب در مناطقی است که فاضلاب را مستقیماً به داخل نولاها ، نهر و دریا تخلیه می کند.

📣 Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار بمبئی ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.