طراحی ، ترمیم و اصلاح خط رویش موی طبیعی با کاشت مو

اگر دچار ریزش مو شده اید، بدون شک یکی از راه های درمان دائمی، کاشت مو است. در کاشت موی طبیعی، علاوه بر حجم دهی به موها، باید اصلاح خط رویش مو را نیز در نظر بگیرید. حجم دهی و تراکم بخشی به قسمت های خالی و طاس سر به زیبایی شما کمک کرده؛ اما اگر خط رویش غیرطبیعی داشته باشید، نه تنها زیباتر نمی شوید، بلکه چهره ای غیر واقعی پیدا می کنید.

طراحی خط رویش مو طبیعی به بالا بردن اعتماد به نفستان کمک کرده و خواسته شما را برآورده می کند؛ اما اگر انتخاب نامناسبی داشته باشید یا اینکه کاشت مو را در کلینیکی نامعتبر و تحت نظر پزشکی بی تجربه انجام دهید، بدون شک جز پشیمانی راهی ندارید!

کلینیک رویان سلامت با بهره مندی از پزشکان ماهر و سال ها تجربه مفیدی که در زمینه کاشت و ترمیم مو دارد، در خدمت بیماران عزیز است. در این مقاله قصد داریم به بررسی اصلاح خط رویش مو بپردازیم و اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم که با آگاهی بهترین تصمیم را بگیرید.

 

اصلاح خط رویش مو در یک نگاه

ریزش مو اتفاقی بسیار ناخوشایند است که تاثیرات بدی در ظاهر و اعتماد به نفس افراد دارد. حتی گاهی این موضوع در ارتباطات نیز اثر گذاشته و انسان ها را گوشه گیر می کند. کاشت مو به دو روش طبیعی و مصنوعی صورت گرفته که با توجه به انتخاب بیمار و تشخیص پزشک مربوطه انجام می شود.

در این عمل زیبایی علاوه بر افزایش تراکم مو و پرکردن فضاهای خالی سر به اصلاح خط رویش مو نیز می پردازند. افرادی هستند که از قسمت جلوی سر و پیشانی موهای خود را از دست داده اند؛ اگر خط رویش نامناسب و غیر طبیعی برای آن ها انتخاب شود یا به این موضوع توجهی نکنند، روند درمان طولانی تر می شود؛ زیرا نیاز به ترمیم دارند.

پایین آوردن خط رویش مو در یک عمل جراحی موفقیت آمیز باید در اولویت قرار بگیرد و ظاهر خوبی را به بیمار بدهد. از این رو اصلاح و ترمیم خط رویش مو اهمیت بسیار بالایی دارد.

ترمیم خط رویش مو طبیعی

همواره مو و خط رویش آن نقش مهمی را در ظاهر افراد داشته و به چهره زیبایی می بخشد. افرادی که خط رویش موی آن ها عقب می رود، باعث شده است که پیشانی بلندی داشته باشند و صورت آن ها بسیار کشیده نشان داده شود. همچنین افرادی که خط رویش موی آن ها بسیار پایین است، چهره آن ها گرد و عبوس به نظر می رسد. برای اصلاح خط رویش مو باید یک نقطه مناسبی را در چهره خود تحت نظر پزشک پیدا کنید و به ترمیم آن بپردازید.

طراحی خط رویش مو طبیعی

در عمل پایین آوردن خط رویش مو نکات مختلفی به شرح زیر وجود دارد که باید آن را مدنظر قرار دهید:

  •        تیپ و ظاهر مو؛
  •        انحنای خط رویش موی طبیعی بیمار؛
  •        تعداد فولیکول های لازم؛
  •        زاویه مدنظر برای کاشت.

برای آنکه از اصلاح خط رویش مو خود نتیجه دلخواه را کسب کنید باید تمامی این موارد را در نظر بگیرید. نکته مهمی که وجود دارد در نظر گرفتن چهره آینده فرد نیز خواهد بود. در واقع شاید در همان لحظه با خط رویش موی خود احساس خوبی داشته باشید؛ اما با بالا رفتن سن و به مرور زمان، چهره تغییر می کند و عقب رفتن خط پیشانی شما ظاهر چندان جالبی ندارد.

عمل پائین آوردن خط رویش مو باعث شده که سن شما کمتر نشان داده شود و اعتماد به نفستان نیز بالاتر رود. با این حساب باید در انتخاب و ترمیم خط رویش مو طبیعی خود زمان حال و آینده را در نظر بگیرید و زاویه ای را انتخاب کنید که چهره تان طبیعی به نظر برسد.

 

اصلاح خط رویش مو زنان

خط رویش مو در واقع طراحی فرضی محل کاشت موی طبیعی بوده که بسیار حائز اهمیت است. احتمالا در اطراف خود افرادی را دیده اید که پس از کاشت مو چهره عجیب و غریبی پیدا کرده؛ همچنین برخی دیگر را مشاهده کرده اید که زیباتر از قبل نیز شده اند!

تمامی این موارد تا حد زیادی به اصلاح خط رشد مو بستگی دارد. ترمیم خط رویش مو در هر فردی متفاوت است و باید با توجه به چهره و ظاهر آن صورت گیرد. اغلب این ترمیم با توجه به الگوی ریزش مو در بیمار انتخاب می شود.

زنانی که طبق الگوی مردانه موهای خود را از دست می دهند، پیشانی آن ها خالی از مو می شود و باید آن را اصلاح کنند. با توجه به اینکه خانم ها چهره ظریف تری نسبت به آقایان دارند، اصلاح خط رویش مو زنان بسیار مهم بوده و باید به دقت صورت گیرید.

کلینیک رویان سلامت با در نظر گرفتن سن بیمار، چهره او و زاویه خط رویش طبیعی فرد بهترین انتخاب را برای بیمار انجام می دهد و سعی می کند طبق خواسته بیمار عمل کند.

 

نکات جانبی اصلاح خط رویش مو

کاشت و ترمیم مو باید به گونه ای باشد که چهره فرد طبیعی دیده شده و احساس خوبی در بیمار ایجاد شود. اغلب خط رویش موی طبیعی به صورت خطی ترسیم نشده و باید انحناهایی در آن وجود داشته باشد. خطوطی که بسیار صاف و منظم هستند، غیرطبیعی بوده و نیاز به ترمیم دارند.

اغلب پزشکان از گرافت های تکی و دوتایی برای اصلاح خط رشد مو استفاده می کنند که ظاهر طبیعی تری را به فرد بدهند. توجه کنید خط رویش مو باید طوری انتخاب شود که از ابروها زیاد دور نبوده یا اینکه به آن ها بیش از اندازه نزدیک نباشد.

نکته مهم دیگری که باید در جراحی پایین آوردن خط رویش مو نظر بگیرید، سن افراد است. بیماری که 30 سال سن دارد باید خط رویش متفاوتی از یک بیمار 50 ساله داشته باشد. افراد جوان متقاضی کاشت مو اغلب باید خط رویش پایین تری داشته باشد که چهره آن ها متناسب با سن واقعی فرد به نظر برسد. به طور طبیعی پیشانی اشخاصی که بالای 50 سال سن دارند به دلیل عقب رفتن خط رویش مو بلندتر است و باید این نکته را در نظر گرفت.

سوالات متداول

در این قسمت قصد داریم کمی شما را با سوالاتی که ممکن است دراین حوزه داشته باشید آشنا کنیم. با مطالعه این سوالات ممکن است بسیاری از ابهامات ذهنی شما رفع شود.

هزینه پایین آوردن خط رویش مو چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اغلب اصلاح خط رویش مو نیز در همان مراحل کاشت مو صورت می گیرد و ترسیم می شود. هزینه اصلاح و ترمیم خط موی پیشانی با کاشت مو محاسبه خواهد شد؛ اما برخی از بیماران هستند که تنها قصد ترمیم خط رویش موی خود را داشته و در دیگر نواحی سر خود نیازی به کاشت مو ندارند.این افراد باید هزینه متفاوتی را بپردازند.

هزینه های کاشت مو با توجه به تعداد گرافت های برداشت شده، خط رویش مو، تراکم درخواستی و روش انتخاب اصلاح مو تعیین می شود و با توجه به هر بیمار متفاوت است. برای آگاهی دقیق از هزینه ها با شماره های کلینیک رویان سلامت تماس بگیرید و اطلاعات تکمیلی را از آن ها دریافت کنید.

آیا اصلاح خط رویش مو نیاز به عمل جراحی جداگانه دارد؟

اگر تصمیم به کاشت مو گرفته اید و در تمامی نقاط سرتان نیاز به کاشت و ترمیم دارید، اصلاح خط رشد مو نیز در همان جلسه صورت می گیرد.

برخی از افراد هستند که در گذشته کاشت مو را انجام داده اما خط رویش موی آن ها تغییر وضعیت داده است و نیاز به ترمیم دارند؛ این اشخاص نیز باید جلسه ای را برای ترمیم موهای خود در نظر بگیرند. همچنین با توجه به شرایط بیمار و روش انتخابی برای کاشت مو، تعداد جلسات متغیر است؛ برای برخی از افراد ممکن است بیشتر زمان ببرد.

 

آیا در اصلاح خط رویش مو باید تراکم بالایی را در نظر گرفت؟

هرچه تراکم موهای کاشته شده بیشتر باشد، موهای شما طبیعی تر به نظر می آید و چهره بهتری را پیدا می کنید؛ زیرا پوست و کف سر کمتر دیده می شود. البته این موارد نیاز به داشتن بانک موی خوبی در بیمار است. برای به دست آوردن تراکم بالا، اغلب شکاف های بیشتری روی سر و پیشانی ایجاد شده و فولیکول های بیشتری نیز برداشت می شود.

در اصلاح و ترمیم خط رویش مو باید به این نکته توجه کنید آیا در گذشته موهای پرپشتی داشته اید یا خیز؟ پیشنهاد می دهیم روشی را انتخاب کنید که موهای شما طبیعی به نظر برسد و چندان دنبال تراکم بالا در جلوی سر خود نباشید.

آیا انتخاب کلینیک در اصلاح و ترمیم خط رویش مو تاثیر دارد؟

اصلاح خط رویش مو امری بسیار مهم و ضروری است که نیاز به تجربه و دقت بالای پزشک دارد. در کلینیک رویان سلامت سعی بر این شده که زاویه پیشانی، رشد مو و چهره فرد در نظر گرفته شود و بهترین خط رشد و رویش مو برای بیمار ترسیم شود.

اگر کلینیک نامعتبری را انتخاب کنید، بدون شک چهره شما غیرطبیعی می شود و در آینده نیاز به ترمیم موهای کاشته شده خود پیدا می کنید. تجربه پزشک مدنظر نیز در ترمیم خط رشد مو تاثیر فراوانی دارد. اغلب پیش از شروع جراحی پایین آوردن خط رویش مو جلسه ای با بیمار گذاشته می شود که با نظر مراجعه کننده و پزشک بهترین انتخاب صورت گیرد.