سفیر می گوید اسرائیل مایل است برای تقویت تولید ، فناوری را با شمال شرقی به اشتراک بگذارد

نوشته شده توسط Debraj Deb | آگارتالا |

5 نوامبر 2020 ، 7:30:34 بعد از ظهر

سفیر اسرائیل در هند رون مالکا با Tripura CM Biplab Deb. (منبع: Twitter / @ DrRonMalka)

ران مالکا ، سفیر اسرائیل در هند ، هنگام بازدید از تریپورا ، به خبرنگاران در اینجا گفت: اسرائیل می خواهد از طریق اشتراک فناوری ، روابط خود را با شمال شرقی هند تقویت کند.

این نماینده گفت اسرائیل هند را به عنوان یک شریک استراتژیک می داند و آرزو دارد که تفاهم بین دو ملت را افزایش دهد.

در سفر دو روزه خود به تریپورا ، مالکا پنجشنبه با رئیس وزیر بیپلب کومار دب دیدار کرد. طی تعامل رسانه ای ، مالكا گفت كه اسرائیل مایل است فناوری های پیشرفته را با كشورهای شمال شرقی برای توسعه توانایی های تولید در منطقه به اشتراک بگذارد.

مالکا روز پنجشنبه قبل از ترک ایالت به خبرنگاران گفت: “اسرائیل به عنوان یک شریک استراتژیک قوی هند ، مایل است فناوری های پیشرفته را به طور عمده در زمینه تولید به منظور توسعه توانایی مردم ساکن در منطقه با شمال شرقی به اشتراک بگذارد.”

این نماینده همچنین گفت که اسرائیل همچنین می خواهد منطقه را از نظر اقتصادی توسعه دهد ، زیرا می تواند صادر کننده خوبی از محصولات خود باشد و همچنین اشتیاق به اشتراک گذاری دانش در مورد توسعه منابع انسانی ، آموزش و نوآوری را نشان می دهد.

وی در مورد اتصال هوایی بین اسرائیل و گواهتی گفت که فقط پس از صادرات کالاهای شمال شرقی به اسرائیل می توان این ارتباط را توسعه داد.

وی همچنین گفت که اسرائیل مشتاق است که از طریق سرمایه گذاری مشترک تبادل فرهنگی بین دو کشور و فیلمبرداری فیلم های بالیوود را گسترش دهد.

📣 ایندیان اکسپرس اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار هند شمال شرقی ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.

© IE Online Media Services Pvt Ltd