بعد از واکسن | هند اکسپرس

نوشته شده توسط Kirit P Solanki |

3 دسامبر 2020 1:17:00 صبح

اکنون همه افراد در سراسر جهان امید خود را برای ورود واکسن به اثبات رسیده از نظر بالینی و ایمن دارند.

نه ماه گذشته مقاومت جمعی ما را آزمایش کرده است ، مانند هیچ دوره دیگری از تاریخ بشر اخیر. ویروسی ، به اندازه کسری از موی انسان ، اطمینان حاصل کرده است که کشورهای مختلف جهان در سطوح مختلف قفل قرار می گیرند ، جابجایی مردم و تعاملات اجتماعی معنای جدیدی پیدا می کنند ، تجارت تأثیر می گذارد و زندگی از دست می رود. اکنون همه افراد در سراسر جهان امید خود را برای ورود واکسن به اثبات رسیده از نظر بالینی و ایمن دارند.

این امید بی جا نیست – واکسن ها در واقع سریعترین و م effectiveثرترین وسیله برای دستیابی به مصونیت گله هستند در حالی که حداقل ضرر اقتصادی-اجتماعی را تضمین می کنند. بیش از 200 کاندید واکسن در مراحل مختلف پیشرفت هستند ، با شش مورد تایید محدود / اولیه برای استفاده محدود و 12 نفر در مرحله 3 آزمایش قرار دارند. با این حال ، این واقعیت باقی مانده است که در مورد زمان بندی واکسن ها برای بخش بزرگی از جمعیت ما ، خوش بینی بیش از حد وجود دارد. تحت پوشش قرار دادن اکثریت زیادی از سرخپوستان برای تزریق واکسن در یک جدول زمانی فشرده شده ، چیزی بی سابقه نیست. هنگامی که واکسن از نظر بالینی تأیید شد ، ماه ها طول می کشد تا بتوانیم دسترسی به دوزهای لازم را برای همه سرخپوستان که باید واکسینه شوند ، تضمین کنیم. با وجود داشتن یک اکوسیستم واکسیناسیون قوی و سابقه موفقیت در رانندگی در زمینه واکسیناسیون ، این یک پروسه طولانی خواهد بود که خواستار همکاری و حمایت از چندین ذینفع در هند است.

مقاله های جذاب  شیائومی لنزهای جمع شونده را برای تلفن های هوشمند به نمایش می گذارد. معنای آن در اینجا است

این به طور م meansثر به این معنی است که تلاش های ما برای مدیریت COVID-19 از طریق تغییر رفتار عمومی همراه با یک استراتژی آزمایش و ردیابی کارآمد همچنان مهم خواهد بود. در نتیجه درخواست نخست وزیر نارندرا مودی برای افزایش آزمایش COVID-19 در هند در ماه آگوست ، ما در انجام بیش از یک میلیون آزمایش در روز پیشرفت چشمگیری داشته ایم. گجرات به سرعت آزمایشات را افزایش داد و در نتیجه ، توانست نرخ مثبت را از 8.84 درصد (در ماه مه) به رقم فعلی هفتگی 2.1 برساند. سیستم نظارتی با استقرار بیش از 5000 تیم و معرفی “Dhanvantari Raths” (ون های سیار) برای آزمایش و بررسی اولیه بهداشت ، مقیاس بندی شد. این امر با غربالگری دقیق مسافران در مسافرت از چین و سایر کشورهای آسیب دیده پشتیبانی می شود ، تعیین ردیابی تمام تماس های افراد آلوده و آموزش مجازی بیش از هفت پزشک ، پرستار و سایر کارکنان پیراپزشکی برای درمان بیماران COVID-19.

با این حال ، همچنان که ویروس در محیط های شهری و روستایی ادامه دارد ، ما باید به یادگیری ، تکامل و بهبود استراتژی های آزمایش و ردیابی ادامه دهیم و اطمینان حاصل کنیم که آزمایشات برای آسیب پذیرترین جوامع و مناطق روستایی هند قابل دسترسی است. ما می توانیم هزینه های انجام این کار را در اروپا ببینیم ، جایی که کل کشورها مجبور شده اند یک بار دیگر در یک قفل کامل قرار بگیرند ، که می تواند بر فعالیت های اقتصادی آنها نیز تأثیر بگذارد.

مقیاس پذیری آزمایش فقط زمانی امکان پذیر است که ما از فناوری های ابتکاری استفاده کنیم که دقت و همچنین مقرون به صرفه بودن را ارائه دهند. ما در این زمینه نوآوری های بزرگی را مشاهده کرده ایم – به عنوان مثال ، آزمون کاغذی Feluda که از فناوری CRISPR استفاده می کند ، به طور مشترک توسط CSIR-IGIB و Tata Group ساخته شده است ، به تجهیزات گران قیمت یا معرف احتیاج ندارد و دقت بالایی را گزارش کرده است (96 درصد حساسیت و ویژگی 98 درصد). حدس زده می شود که به محض راه اندازی در بازار ، به دلیل قابلیت حمل ، قیمت پایین و کارآیی ، می توان آن را بسیار سریع افزایش داد.

مقاله های جذاب  ارزش جایزه اول 70 لک است!

در یک تحول جالب دیگر ، تیمی به سرپرستی دانشمندان از IIT-Gandhinagar حضور ژنتیکی ویروس SARS-CoV-2 را در فاضلاب احمدآباد کشف کردند که با بروز COVID-19 در شهر نیز مطابقت داشت. این یک روش ابتکاری برای نظارت بر وجود ویروس در یک منطقه خاص است و شایسته است در سایر مناطق شهری در سراسر کشور گسترش یابد ، بنابراین سیاستگذاری ما می تواند مبتنی بر شواهد و مبتنی بر داده باشد.

این واقعیت باقی مانده است که اگر بخواهیم همگام با شیوع ویروس باشیم ، هند و سایر کشورها در هفته ها و ماه های آینده به آزمایش میلیون ها نفر ادامه خواهند داد. دولت های ایالتی با پشتیبانی مرکز باید بر روی یک استراتژی آزمایش و ردیابی اصلاح شده و قوی کار کنند ، که می تواند به ما کمک کند تا زندگی را نجات دهیم و این بیماری همه گیر را به طور مثرتر مدیریت کنیم.

نویسنده ، یک جراح ، نماینده BJP در پارلمان از حوزه انتخابیه احمدآباد غرب است

📣 Indian Express اکنون در تلگرام است. برای پیوستن به کانال ما (indianexpress) اینجا را کلیک کنید و با آخرین عناوین به روز شوید

برای دریافت آخرین اخبار نظرات ، برنامه Indian Express را بارگیری کنید.